می‌دونستی می‌تونی همین الان کتاب های مورد نیازت رو رایگان دانلود کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

مرجعیت کبیر حضرت آیت الله العظمی مدرسی: رهبران سیاسی عراق باید قدردان این ملت شجاع باشند و مسئولیت سنگین خود در قبال مردم عراق را نادیده نگیرند.

«مؤمنین با شجاعتی که از حماسه عاشورا الهام گرفتند، در شرایط سخت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شعائر حسینی را گرامی داشتند. به خصوص مردم عراق که با وجود محدودیت‌ها همانند سال‌های پیش مراسم عاشورا را پر شور برگزار کردند».

به نقل از شبکه جهانی فاطمه الزهراء سلام الله علیها / مرجعیت کبیر حضرت آیت الله العظمی مدرسی از مؤمنین و محبین اهل بیت علیهم السلام در سر تا سر جهان برای بزرگداشت عاشورای حسینی در شرایط کرونا، قدردانی کردند و عنوان کردند: «مؤمنین با شجاعتی که از حماسه عاشورا الهام گرفتند، در شرایط سخت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شعائر حسینی را گرامی داشتند. به خصوص مردم عراق که با وجود محدودیت‌ها همانند سال‌های پیش مراسم عاشورا را پر شور برگزار کردند».

ایشان در ادامه افزودند: «رهبران سیاسی عراق باید قدردان این ملت شجاع باشند و مسئولیت سنگین خود در قبال مردم عراق را نادیده نگیرند».

همچنین ایشان ضمن تأکید بر ایجاد نظام سیاسی باثبات و آزاد و بر اساس عدالت عنوان کردند: «دست‌های بیگانگان را که همواره در پی ایجاد تفرقه در عراق است باید کوتاه کرد. اختلافات سیاسی را کنار گذاشته و برای خدمت به عراق آماده باشیم».

معظم‌له در همین راستا چند نکته را متذکر شدند:
اول: «ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مناسب برای یک نظام سیاسی آزاد».
دوم: «برنامه‌ریزی در جهت پرورش و آموزش از خردسالی تا تحصیلات عالی و توجه به این مهم که وظیفه تعلیم و تربیت تنها بر عهده دولت نیست بلکه خانواده‌ها، علما و سازمان‌های تربیتی نیز لازم است تلاش کنند».
سوم: «رشد اقتصادی با برنامه اقتصادی مستحکم و بر اساس پیشرفت صنعت، کشاورزی، تجارت، گردشگری و عدم اتکا به صادرات نفتی».

آیت الله العظمی مدرسی در خاتمه بیاناتشان بر ضرورت ایجاد روابط حسنه بین عراق و کشورهای همجوار تأکید کردند و رابطه عراق با کشورهای عربی و اسلامی را مقدم بر رابطه با کشورهای دیگر برشمردند.

alresaliaنظرات

    پاسخی بگذارید