می‌دونستی می‌تونی همین الان کتاب های مورد نیازت رو رایگان دانلود کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

کتاب «حیات طیبه» به قلم آیت الله العظمی مدرسی با ترجمه اردو

معرفی کتاب

با عنایت خداوند متعال و همکاری بخش فرهنگی دفتر آیت الله العظمی مدرسی در مشهد و بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، کتاب «حیات طیبه» با ترجمه آقایان سید نصرت حسین رضوی و سید مجاهد حسین عالی نقوی به زبان اردو تحت عنوان «احکام شریعت حیات طیبه سی متعلق» منتشر شد.

این کتاب شامل احکام شریعت پیرامون حیات طیبه یا زندگانی پاک است، که اصول عمومى احکام شریعت و سخنان دین در زمینه‌ی امنیت و آرامش، رزق و روزى و فرزندان و خویشاوندان را مورد بحث قرار مى‌دهد. نگارنده در این کتاب به دنبال رسیدن به اهداف زیر است:

۱- آشنایى هرچه بیشتر با پایه‌هاى «حیات طیّبه یا زندگانی پاک»، که در قرآن کریم و روایات پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و اهل‌بیت علیهم السلام تبیین شده‌اند. چرا که شناخت مبانى اساسى «حیات طیّبه» امکان به کار بستن بیش‌ازپیش آموزه‌هاى آن را در عرصه‌ی جهان واقع براى ما فراهم مى‌سازد تا هرچه بیشتر از نعمت‌هاى دین الهى بهره‌مند گردیم.

۲- کاوش در قواعد اساسى که وضع احکام اسلامى بر پایه‌ی آنها سامان مى‌یابد. از این رهگذر بیش‌ازپیش به آموزه‌هاى فرعى شریعت آگاهى یافته و بیش‌ازپیش آنها را بکار خواهیم بست، چون که آشنایى با حکمت احکام، انسان را بر به کاربستن احکام مشتاق‌تر مى‌سازد.

۳- معرفت مؤمنان به حکمت احکام، جهت‌گیرى عمومى حرکت ایشان را در زندگى و خواسته‌هاى شرع مقدس، روشن مى‌سازد.

لازم به ذکر است نسخه اصلی کتاب با عنوان «فقه الحیاه الطیبه» به زبان عربی بوده و ترجمه فارسی آن با عنوان «احکام شریعت پیرامون حیات طیبه یا زندگانی پاک» نیز منتشر شده است.

دانلود

اطلاعات دوره

نظرات

دیدگاهی وجود ندارد. شما اولین باشید!

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب «حیات طیبه» به قلم آیت الله العظمی مدرسی با ترجمه اردو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *