ورود و ثبت نام

کتاب «حیات طیبه» به قلم آیت الله العظمی مدرسی با ترجمه اردو

معرفی کتاب

با عنایت خداوند متعال و همکاری بخش فرهنگی دفتر آیت الله العظمی مدرسی در مشهد و بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، کتاب «حیات طیبه» با ترجمه آقایان سید نصرت حسین رضوی و سید مجاهد حسین عالی نقوی به زبان اردو تحت عنوان «احکام شریعت حیات طیبه سی متعلق» منتشر شد.

این کتاب شامل احکام شریعت پیرامون حیات طیبه یا زندگانی پاک است، که اصول عمومى احكام شريعت و سخنان دين در زمينه‌ی امنيت و آرامش، رزق و روزى و فرزندان و خويشاوندان را مورد بحث قرار مى‌دهد. نگارنده در این کتاب به دنبال رسیدن به اهداف زیر است:

۱- آشنايى هرچه بيشتر با پايه‌هاى «حيات طيّبه یا زندگانی پاک»، كه در قرآن كريم و روايات پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله و اهل‌بيت عليهم السلام تبيين شده‌اند. چرا كه شناخت مبانى اساسى «حيات طيّبه» امكان به كار بستن بيش‌ازپيش آموزه‌هاى آن را در عرصه‌ی جهان واقع براى ما فراهم مى‌سازد تا هرچه بيشتر از نعمت‌هاى دين الهى بهره‌مند گرديم.

۲- كاوش در قواعد اساسى كه وضع احكام اسلامى بر پایه‌ی آنها سامان مى‌يابد. از اين رهگذر بيش‌ازپيش به آموزه‌هاى فرعى شريعت آگاهى يافته و بيش‌ازپيش آنها را بكار خواهيم بست، چون كه آشنايى با حكمت احكام، انسان را بر به كاربستن احكام مشتاق‌تر مى‌سازد.

۳- معرفت مؤمنان به حكمت احكام، جهت‌گيرى عمومى حركت ايشان را در زندگى و خواسته‌هاى شرع مقدس، روشن مى‌سازد.

لازم به ذکر است نسخه اصلی کتاب با عنوان «فقه الحیاة الطیبة» به زبان عربی بوده و ترجمه فارسی آن با عنوان «احکام شریعت پیرامون حیات طیبه یا زندگانی پاک» نیز منتشر شده است.

نویسنده

دانلود کتاب

اطلاعات دوره

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد. شما اولین باشید!

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب «حیات طیبه» به قلم آیت الله العظمی مدرسی با ترجمه اردو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.